Menu

XVIII Dożynki Powiatu Krakowskiego

W dniu 27 sierpnia odbyły się coroczne Dożynki Powiatowe. W tym roku impreza miała miejsce w Radziszowie. Gmina Mogilany zaprezentowała się z pięknym wieńcem dożynkowym, wykonanym przez Sołectwo Kulerzów. Stoisko Gminy Mogilany wprawdzie nie brało udziału w konkursie na najpiękniejsze „Stoisko – Dożynkowe”, ale do godziny 16.00 częstowaliśmy chlebem ze smalcem i pyszną szarlotką oraz promowaliśmy naszą Gminę rozdając widokówki i inne gadżety. Podczas uroczystości nie zabrakło Piotra Piotrowskiego Wójta Gminy Mogilany.
 
Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością, a wiejski chleb ze smalcem  rozszedł się w szybkim tempie. Specjałami Gminy Mogilany poczęstowani zostali również przybyli goście tj. przedstawiciele rządu, powiatu krakowskiego oraz gmin. Serdeczne podziękowania składamy mieszkańcom Sołectwa Kulerzów, którzy wykonali wieniec dożynkowy. Podczas tegorocznej imprezy zostali wyróżnieni najlepsi rolnicy z powiatu krakowskiego. Z gminy Mogilany tytuł najlepszego rolnika otrzymał  Pan Krzysztof  Ożóg, mieszkaniec Bukowa, który prowadzi 20ha gospodarstwo rolne oraz hoduje konie  zimnokrwiste.

Z przykrością informujemy również, że wiadomość podana na portalu Mogilany.info przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany jakoby stoisko naszej Gminy było puste - jest nieprawdziwa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która w sposób oczywisty  zaprzecza tej informacji. Jako Gmina Mogilany zaprezentowaliśmy się podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych podobnie jak inne Gminy – nie zabrakło naszego wieńca dożynkowego, poczęstunku oraz  wyróżnionego rolnika.

W związku z tym, że nasze stoisko nie brało udziału w konkursie, a przysmaki cieszyły się dużym powodzeniem, zakończyliśmy prezentację naszej Gminy w godzinach popołudniowych.

Do zobaczenia za rok !!!
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 7.00 - 16.30
- wtorek, środa , czwartek: 7.00 - 15.00
- piątek: 7.00 - 13.30

Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: