Menu

"Małopolska bez smogu - czas przestać truć!"

Już jutro odbędzie się  otwarta debata podsumowująca akcję Radia Kraków i PAS. Zapraszamy 13 grudnia  o godz. 18.00 do  Studia im. Romany Bobrowskiej - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos!
 
Przez 6 tygodni, od 31 października do 9 grudnia, w ramach akcji „Małopolska bez smogu” przenośne pyłomierze sprawdzały jakość powietrza w 9 gminach krakowskiego „obwarzanka”.

Z przeprowadzonych w ramach akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego pomiarów jasno wynika, że problem jakości powietrza nie zamyka się w granicach administracyjnych Krakowa. Co pyłomierzowa akcja Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego uświadomiła władzom gmin sąsiadujących z Krakowem? Jaka będzie ich odpowiedź na zagrożenia związane

z niską emisją?  I wreszcie – jak przebiegają działania dotyczące poprawy jakości powietrza na terenie całej Małopolski?  
O tym już jutro podczas kolejnej Otwartej Debaty Radia Kraków "Małopolska bez smogu - czas przestać truć!" dyskutować będą:
 
Wojciech Kozak - Wicemarszałek Małopolski
Witold Śmiałek -  Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza
Ryszard Listwan - Małopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska
Andrzej Guła  - Polski Alarm Smogowy
Elżbieta Burtan - Wójt Gminy Zabierzów, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska
Adam Twardowski - Wiceburmistrz Miasta i Gminy Niepołomice
oraz władze gmin, w których prowadzone były pomiary jakości powietrza w ramach akcji Radia Kraków i PAS „Małopolska bez smogu”.
 
Zapraszamy we wtorek 13 grudnia do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.  Początek debaty o godz. 18.00. Prowadzenie: Jacek Bańka. Wstęp wolny - zapraszamy do dyskusji. 
 

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: