Menu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Drodzy Uczniowie i Rodzice !
 
U progu nowego roku szkolnego 2017/2018 życzę Wam wszystkim wiary we własne możliwości oraz wytrwałości i konsekwencji.

Wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy, bo to chroni przed rutyną i pomaga zmieniać naszą pracę w ciągłe, twórcze działanie. Na bezczynność nas nie stać. Pewnie pojawią się i małe porażki, bo tylko ten się nie myli, kto nic nie robi, ale – o czym jestem przekonany - nawet te potknięcia staną się w końcu fundamentem sukcesu.

Pamiętajmy więc o tym, że nauka, samodoskonalenie, ciągłe podwyższanie swoich kwalifikacji stanowią ważny element samooceny i motywacji. Jest tak, ponieważ zaspokajają potrzebę uznania, pozwalają na dostęp do wyższych wartości i w końcu – co niebagatelne – niejednokrotnie przyczyniają się do podniesienia poziomu życia.

Wszystkim uczniom życzę lekkiego pióra, twórczego niepokoju, przytomności umysłu, osiągnięcia jak najwyższych wyników w nauce, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Abyście pełni chęci, z uśmiechem i z umysłem otwartym na wiedzę zasiedli do swoich szkolnych ławek. Aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnego charakteru.

Pamiętajcie: Możecie nauczyć się czegoś od każdego, kto przechodzi przez Wasze życie. Niektóre lekcje są bolesne, niektóre bezbolesne, ale wszystkie są bezcenne.

Niech więc zdobywana w szkole wiedza będzie kluczem do sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a Wasza szkoła niech będzie dla Was miejscem przyjaznym i bezpiecznym, miejscem intelektualnej przygody; by czas spędzany w szkole był i radosny, i pracowity – zgodnie z zasadą: jest czas na naukę i na zabawę.

Nauczycielom i pracownikom oświaty przekornie życzę, by był to niespokojny rok, pełen wyzwań i pracy. Pracy dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, pracy efektywnej i przynoszącej – nie tylko – materialne korzyści. Niech postępy i osiągnięcia uczniów będą dla Was niewyczerpanym źródłem dumy i zadowolenia. Niech Wasza misja wypełnia się i przynosi obfite owoce, czyniąc życie wartościowym i ważnym. Niech każdy dzień przynosi Wam wyłącznie radość i optymizm, zamiast stresu i rozczarowań.

Rodzicom zaś życzę przede wszystkim zadowolenia z postępów czynionych w nauce przez Wasze pociechy.
 
Z wyrazami szacunku,

Piotr Piotrowski
Wójt Gminy Mogilany
 
 

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 7.00 - 16.30
- wtorek, środa , czwartek: 7.00 - 15.00
- piątek: 7.00 - 13.30

Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: