Menu

Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2017

„Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2017” - czyli cykl wakacyjnych wydarzeń dedykowanych dzieciom i młodzieży, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Blisko Krakowa - już za nami!
 
Całe wydarzenie sfinansowane zostało przez sześć gmin członkowskich stowarzyszenia oraz przez Powiat Krakowski. Wszystkie urzędy gminne wsparły nas również gadżetami, które zostały przekazane uczestnikom Zabawy w trakcie warsztatów.
 
Z naszą zabawą gościliśmy w każdej z gmin LGD Blisko Krakowa. Jej realizację rozpoczęły warsztaty w Woli Radziszowskiej, gdzie uczestnicy gotowali kudłate kluski. W Piekarach dzieci piekły chleb i tradycyjną metodą wyrabiały serki. Podczas kolejnego weekendu, w Mogilanach, tańcowaliśmy z Zespołem Regionalnym Mogilanie. W Zabierzowie dzieci lepiły z gliny, a tematem przewodnim zajęć były amonity. Na kolejnych warsztatach uczestnicy mogli popróbować swoich sił w siodle, jeżdżąc konno na Czernichowskich Błoniach. Zabawę zakończyły warsztaty w Świątnikach Górnych, podczas których odkrywane były ślusarskie tajemnice.

Każde dziecko, które zgłosiło się do zabawy otrzymało Dziennik Odkrywcy. Zaszyfrowane w nim hasło finałowe można było odkryć po wpisaniu wszystkich literek wyszczególnionych w zagadkach i łamigłówkach. Rozwiązaniem okazała się nazwa „Skarbek”. To imię postaci, która wkrótce będzie bohaterem kolejnej zabawy organizowanej przez nasze stowarzyszenie. Dzieci, które wzięły udział w trzech warsztatach, uzupełniły Dziennik Odkrywcy i zebrały trzy naklejki, otrzymały nagrodę, którą można było odebrać na stoisku LGD Blisko Krakowa podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Krzęcinie.  Wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w tegoroczną edycję Zabawy Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa, rodzicom i opiekunom, a przede wszystkim naszym małym Odkrywcom, dziękujemy za wspólne odkrywanie skarbów!
Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy i razem będziemy odkrywać Skarby Blisko Krakowa.

LGD Blisko Krakowa     
Aleksandra Trela
 
zdjecieSkarby
 
logoPowiatSkarby

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 7.00 - 16.30
- wtorek, środa , czwartek: 7.00 - 15.00
- piątek: 7.00 - 13.30

Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: