Menu

Jubileusz 100-lecia urodzin mieszkanki naszej Gminy!

Niecodzienną uroczystość obchodziła Pani Stefania Blak z Brzyczyny. Seniorka rodu świętowała uroczyście swoje urodziny, a okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, ponieważ Dostojna Jubilatka w dniu 9 września 2017 r. ukończyła 100 lat!

Ten dzień, to nie tylko wielki zaszczyt dla Jubilatki i wielkie święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Mogilany.

Z okazji 100 urodzin Czcigodna Jubilatka otrzymała mnóstwo życzeń, zwłaszcza od członków swojej rodziny i znajomych, ale także od władz rządowych i samorządowych: listy gratulacyjne skierowali Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło oraz Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik. Z życzeniami do Szanownej Jubilatki przybyli Wójt Gminy Mogilany Pan Piotr Piotrowski, Sołtys Wsi Brzyczyna Pan Władysław Michorczyk i Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Mogilanach Pani Ewa Syrek.

W imieniu mieszkańców gminy, władz samorządowych i pracowników urzędu - Wójt Gminy przekazał na ręce Pani Stefanii  kosz 100 czerwonych róż, pamiątkowy album o Świętym Janie Pawle II oraz list gratulacyjny.

W życzeniach skierowanych do Jubilatki Wójt Gminy podkreślił, że „100 lat to piękny wiek, nacechowany szczególną wartością, którą tworzyły lata doświadczeń naznaczone blaskami i cieniami codziennego życia. To przeogromna skarbnica prawdy, źródło nadziei, z której korzystały, czerpiąc wiedzę i dojrzałość, najdroższe Pani osoby. Jubileusz jest także szczególnym powodem dumy mieszkańców i władz samorządowych Gminy Mogilany. To również dla mnie wyjątkowa okazja ku temu, by złożyć Pani serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia”.

Wiele ciepłych słów skierował do Jubilatki również Pan Władysław Michorczyk, a Pani Stefania, która zna go od wielu lat, nie kryła wzruszenia…

Dostojna Jubilatka w swoim długim życiu wychowała piątkę dzieci (w tym dwoje własnych), i doczekała się 9 wnuków i 10 prawnuków. Pani Stefania ze swoim mężem Janem przeżyli wspólnie 52 lata, obchodząc w 1993 roku jubileusz Złotych Godów.

Obecnie Jubilatką opiekuje się córka Pani Tekla Kurlit (przy nieocenionym wsparciu męża i całej rodziny – jak zaznacza), która wspomina: „mama całe swoje życie była niezwykle pracowitą osobą - jeszcze parę lat temu wychodziła, jak to mówi się po krakowsku „do pola”, by popracować… nauczyła nas tj. dzieci i swoje wnuki życzliwości do innych ludzi, odpowiedzialności i przede wszystkim skromności. Pani Tekla podkreśla, że sąsiedzi i znajomi z Woli Radziszowskiej, gdzie się urodziła i przez większość życia mieszkała – zapamiętali jej mamę, jako niezwykle ciepłą i dobrą osobę i w dniu 100 urodzin dosłownie zasypali ją kwiatami i życzeniami...

Serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy Pani Stefanii na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego wypoczynku w gronie kochającej rodziny.
 
100 lat
                                  

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 7.00 - 16.30
- wtorek, środa , czwartek: 7.00 - 15.00
- piątek: 7.00 - 13.30

Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: