Menu

WYMIANA KOTŁÓW I PIECÓW W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH NA TERENIE GMINY MOGILANY

Szanowni Państwo,
w grudniu 2017 roku Wójt Piotr Piotrowski podpisał umowę o przyznanie dofinansowania w ramach poddziałania 4.4.1 Obniżenie poziomu niskiej emisji – ZIT Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt pn. „Wymiana kotłów pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Mogilany”. Kolejnym etapem w programie jest przeprowadzenie ocen energetycznych w budynkach zakwalifikowanych osób. W marcu nowy skład grupy NDE rozpoczął prace związane z przeprowadzeniem audytów u pierwszych 32 osób. Otrzymaliśmy zapewnienie o sprawnym przeprowadzeniu ocen (cały proces powinien zakończyć się na przełomie marca/kwietnia). Wykonawca audytu będzie się z Państwem kontaktować w celu ustalenia dogodnego terminu.

Informowaliśmy wcześniej o zwiększeniu alokacji na wymianę pieców z 32 na 147. Lista chętnych osób zapełniła się w bardzo szybkim tempie. Urząd Marszałkowski ogłosił nowy przetarg na pozostałe audyty. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wyborze nowych audytorów będziemy się kontaktować z pozostałymi osobami.

W lutym pracownicy Gminy Mogilany wraz z Sołtysami poszczególnych Gmin przekazali Państwu ankiety dot. Ochrony Powietrza*- wzór ankiety [tutaj]. Zebranie ankiet jest dla Gminy jednym z priorytetów w działaniach związanych z poprawą jakości powietrza. Po otrzymaniu od Państwa informacji będziemy mieć obraz m.in. na zapotrzebowanie wymiany pieców dla pozostałych mieszkańców Gminy Mogilany niezakwalifikowanych do projektu.

*Ankiety można składać osobiście w budynku Urzędu Gminy Mogilany na Dzienniku Podawczym lub w pokoju 8A – nowa część budynku, jak również za pośrednictwem Sołtysów Gmin. Można wysłać także Pocztą lub odesłać scan na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Istnieje możliwość bezpośredniego wypełnienia na stronie internetowej www.mogilany.pl/ochronapowietrza.
 
Zasady dofinansowania:
 
Dofinansowanie do nowych urządzeń grzewczych będzie przekazywane maksymalnie do wysokości mocy wyznaczonej w wyniku przeprowadzenia ocenyenergetycznej budynku i będzie wynosiło:
 1. 550 zł/kW* dla zapotrzebowania do 10 kW mocy (łącznie) wyznaczonej
  w ocenie
 2. 500 zł/kW* dla zapotrzebowania powyżej 10 kW do 15 kW mocy (łącznie)
  wyznaczonej w ocenie
 3. 450 zł/kW* dla zapotrzebowania powyżej 15 kW do 20 kW mocy (łącznie)
  wyznaczonej w ocenie
 4. 400 zł/kW* dla zapotrzebowania powyżej 20 kW mocy wyznaczonej w ocenie
  *Maksymalna kwota dofinansowania to 8 000 zł.
Co trzeba zrobić aby uzyskać dofinansowanie?
 
1 KROK – Złóż uzupełniony Wniosek o przyznanie dofinansowania  w Urzędzie Gminy Mogilany – wzór TUTAJ
2 KROK – Poczekaj na informację od pracownika Urzędu o zakwalifikowaniu się do programu
3 KROK – Po uzyskaniu powyższej informacji, w najbliższym czasie odwiedzi Cię audytor, który wykona ocenę energetyczną Twojego budynku. Dzięki niej otrzymasz informacje a) czy Twój budynek spełnia minimalne standardy efektywności energetycznej, b) jaka moc pieca przypada na Twój budynek – na podstawie tych danych zostanie obliczona kwota dofinansowania, przypadająca na zakup pieca w Twoim budynku.
4 KROK – Konieczne jest podpisanie umowy z Urzędem Gminy Mogilany. Poczekaj na informację z Gminy o planowanej dacie podpisania umowy. Bez tego nie wymieniaj pieca, inaczej stracisz szansę na dotację!
5 KROK – WYMIANA PIECA – o działaniach, jakie musisz podjąć, poinformuje Cię pracownik Urzędu Gminy.
6 KROK – Zwrot dotacji.
7 KROK – Kontrola prawidłowości wymiany pieca.
Przypominamy, że nabór do tego programu został ZAKOŃCZONY, z uwagi na wyczerpaną ilość miejsc. W przypadku pozyskania funduszy na kolejną wymianę pieców, niezwłocznie taki komunikat zostanie umieszczony na pierwszej stronie aktualności - >www.mogilany.pl.

Referat Zamówień Publicznych,
Rozwoju Lokalnego i Pozyskiwania Funduszy

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 7.00 - 16.30
- wtorek, środa , czwartek: 7.00 - 15.00
- piątek: 7.00 - 13.30

Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
 • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
 • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
 • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: