Menu

#ekoLIDERZY 2018

Szanowni Państwo,
po raz kolejny Gmina Mogilany miała przyjemność otrzymać wyróżnienie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za czynny udział w działaniach z dziedziny ochrony środowiska.
 
W dniu 14.06.2018r. Wójt Piotr Piotrowski odebrał w imieniu Gminy Mogilany wyróżnienie w konkursie #ekoliderzy 2018 województwa małopolskiego. Uroczyste wręczenie nagród zostało połączone z obchodami 25lecia WFOŚiGW. Całość uświetnił koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich.
 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie już po raz kolejny zorganizował galę finałową konkursu #ekoLIDERZY 2018, którego głównym założeniem było uhonorowanie tych instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Małopolsce.
 
Gmina Mogilany otrzymała podziękowania za osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska i aktywne uczestnictwo w konkursie.
 
1-DSC_0423
2-DSC_0429
3-DSC_0433
4-DSC_0434
5-DSC_0441
dyplom ekoliderzy
 
Kolejnym wyróżnieniem jest wspólne osiągnięcie piętnastu Gmin (w tym naszej), zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska, które otrzymały wspólną nagrodę w powyższym konkursie. Jury wyróżniło prowadzoną na przełomie 2017/2018 roku wspólną kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze” i przyznało nagrodę w kategorii „#ekoPOROZUMIENIE samorządu terytorialnego”.
 
W ramach współpracy gmin Metropolii Krakowskiej, opracowano szereg komunikatów i grafik, które korespondowały z prowadzoną przez Miasto Kraków kampanią na rzecz czystego powietrza. Strona www.wymienpiec.info , www.wymianapieca.krakow.pl , branding 16 autobusów aglomeracyjnych, kampania na stronie www.krakow.pl i na miejskich profilach społecznościowych, spot informacyjny w TVP Kraków, informacje w prasie lokalnej oraz plakaty to główne kanały jakimi  gminy zachęcały mieszkańców do  wymiany pieca i używania węgla wysokiej jakości.
 
Ta nagroda potwierdza, że faktycznie jesteśmy razem w walce o czyste powietrze. Likwidacja pieców węglowych wymaga skoordynowanych działań w wielu poziomach, między innymi jasnego przekazu do mieszkańców. Dzięki współpracy Gmin Metropolii z Miastem Kraków wypracowaliśmy spójny komunikat z którym dotarliśmy do wielu mieszkańców podkrakowskich gmin – mówi Witold Słomka, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska, Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne.
 
wyroznienie

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: