Menu

Bony na innowacje dla firm

Masz pomysł na innowacje w swojej firmie? Nowy produkt lub technologię, która usprawni produkcję? Właśnie ruszył kolejny konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym można zdobyć bony na innowacje. Warto spróbować, bo dotacje sięgają wysokości nawet 90 proc. kosztów wprowadzenia nowego rozwiązania. Wnioski można składać do 2 października.
 
Już po raz czwarty dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Małopolskiego wspieramy mikro, małe i średnie firmy – każda z nich ma szansę na bon na innowację. Na ten cel w tym rozdaniu przeznaczono prawie 16 mln zł - – przypomina wicemarszałek Stanisław Sorys.

Konkurs na bony na innowację wystartował 1 lipca. O te dotacje mogą się starać przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie Małopolski i chcą rozpocząć współpracę z sektorem naukowo-badawczym, np. uczelniami technicznymi, laboratoriami, w szczególności jeśli chodzi o zakup usług badawczo-rozwojowych. Unijna dotacja pokryje więc wydatek, jaki firma musiałaby wyłożyć z własnych środków na opracowanie metod czy procedur zaawansowanej technologii.

Bon szyty na miarę

W ramach naboru przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tzw. mały lub duży bon na innowacje. Pierwszy z nich pozwala na finansowanie w wysokości do 50 000 zł, drugi – nawet do 100 000 zł. Wysokość tego dofinansowania jest uzależniona od ilości otrzymanych bonów. W przypadku, gdy przedsiębiorca otrzymuje bon po raz pierwszy, maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 90% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Gdy sięga po niego po raz drugi – wartość dofinansowania może wynieść 80%, a po raz trzeci i kolejny – 70%.

Gdzie szukać informacji?

Nabór na bony na innowację trwa do 2 października. Dokumenty i szczegóły naboru można znaleźć na stronie: www.rpo.malopolska.pl

Informacje na temat aktualnych konkursów i warunków aplikowania otrzymasz również dzwoniąc na infolinię: 12 616 06 16 lub osobiście – w punktach informacyjnych funduszy europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.
 

bony dla przedsiębiorców

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: