Menu

MAŁOPOLSKI OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ

Szanowni Państwo, informujemy o funkcjonowaniu Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Oferta Ośrodka jest dostępna dla osób i instytucji, które działają bądź mieszkają na terenie Krakowa lub powiatów krakowskiego, proszowickiego, miechowskiego, wielickiego, myślenickiego albo bocheńskiego.

Z CZEGO MOŻNA SKORZYSTAĆ?
Każda grupa jest inna, każda ma wyjątkowe możliwości, plany, oczekiwania. Ośrodek proponuje kompleksowe podejście i możliwość korzystania z szerokiego wachlarza narzędzi. Najważniejsze spośród nich to:

 • Diagnoza. Czasem najlepsze pomysły mogą nie spotkać się z oczekiwaniami odbiorców. Dlatego tak ważne jest właściwe ich rozpoznanie, we współpracy ze specjalistami z zespołu MOWES.
 • Przedsięwzięcie. Udział w projekcie daje możliwość:
  - realizacji przedsięwzięcia - każdej z grup objętych wsparciem Ośrodek oferuje kwotę do 1000,00 zł na realizację mini-projektu,
  - sprawdzenia jak Wam się razem działa,
  - sprawdzenia, czy Wasz pomysł na działania jest atrakcyjny dla odbiorców.
 • Szkolenia wstępne pomogą zrozumieć, czym są i jak działają podmioty ekonomii społecznej, kiedy warto zakładać fundację, stowarzyszenie, spółdzielnię pracy, czy spółdzielnię socjalną.
 • Szkoła Liderów przygotuje do działania w lokalnym środowisku, wzmocni kompetencje angażowania ludzi współpracy.
 • ABC dla NGO pomogą przygotować grupę do prowadzenia organizacji pozarządowej, tj. fundacji, stowarzyszenia.

Ośrodek oferuje również doradztwo w zakresie powoływania i prowadzenia podmiotów ekonomii społecznej np. prawne, księgowe.

Każda grupa pracuje z animatorką planując indywidualnie swoją ścieżkę wsparcia.

Zgłoszenia:

Poprzez formularz dostępny pod adresem: http://bis-krakow.pl/projekt/mowes/ dla osób z Krakowa lub powiatów krakowskiego, proszowickiego, miechowskiego, wielickiego, myślenickiego albo bocheńskiego przysłany mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po przesłaniu formularzy zgłoszeniowych MOWES zaprosi Państwa na rozmowę rekrutacyjną.

 

Czytaj więcej: Ulotka.

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
 • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
 • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
 • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: