Menu

Informacja o dostawach wody, usuwaniu zagrożeń oraz budowie nowego zbiornika

Od soboty, 4 sierpnia 2018 r. trwają intensywne prace w celu wyeliminowania niewielkich przekroczeń mikrobiologicznych. Trwa dezynfekcja wody oraz płukanie przez hydranty. Chcemy jak najszybciej doprowadzić do całkowitego wyeliminowania podwyższonych norm bakterii w wodzie. Zgodnie ze stanowiskiem Inspektora Sanitarnego, woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Do innych celów można jej używać bez obaw.

Przerwy w dostawie wody nie mają nic wspólnego z jej dezynfekcją. Są one spowodowane  brakiem wody w zbiorniku ze względu na zbyt wysoki pobór, często dwukrotnie wyższy. Apelujemy, by nie używać wody z wodociągu do podlewania ogrodów oraz do napełniania basenów. Wykorzystywanie wody do tych celów spowoduje, że zabraknie wody do codziennego użytku w domach. Przerwy w dostawie wody będą nieuniknione, jeśli będziemy używać wody do podlewania trawników, kwiatów i napełniania basenów.

W wyniku wysokich temperatur nie tylko nasza Gmina ma problemy z dostawami wody, ale wiele gmin w Polsce apeluje, by używać wody tylko do niezbędnych potrzeb. W wielu krajach Europy wprowadzono reglamentację wody. I nie jest to spowodowane niczym innym, jak wysokimi temperaturami i brakiem opadów deszczu.
 
Konieczna jest budowa drugiego zbiornika wodnego w Mogilanach oraz mniejszego zbiornika w Libertowie. Drugi zbiornik w Mogilanach jest niezbędny, by zabezpieczyć nieprzerwane dostawy wody do  naszych domów oraz do tego, by odpowiednio konserwować obecnie używany zbiornik. Bez drugiego zbiornika nie można wyłączyć z użytkowania istniejącego. Od 2009 r. jest gotowy projekt budowlany drugiego zbiornika wody w Mogilanach. Inwestycja nie została zrealizowana podczas kadencji 2010-2014, a realizacja jej później została uzależniona przez Radę Gminy Mogilany od pozyskania funduszy ze sprzedaży nieskończonego budynku gimnazjum w Mogilanach. Inwestycja budowy drugiego zbiornika w Mogilanach zyskała realne finansowanie w projekcie budżetu na rok 2018, który przygotował wójt Piotr Piotrowski. Niestety projekt budżetu nie został przyjęty na skutek paraliżu Rady Gminy przez radnych opozycyjnych, a budżet ustalony przez Regionalną Izbę Obrachunkową nie przewiduje żadnych nowych inwestycji.

W projekcie budżetu na rok 2019 niezbędne jest zagwarantowane  pieniędzy na budowę drugiego zbiornika wodnego w Mogilanach oraz na inne niezbędne inwestycje związane z dostawami i oczyszczaniem wody.

Jesteśmy do państwa dyspozycji w Urzędzie Gminy Mogilany w godzinach pracy. Informację o stanie wody można uzyskać w godzinach pracy Urzędu Gminy Mogilany również pod numerem telefonu 12 270 10 22 oraz po godzinach pracy pod numerem 667 677 501.
 
Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat sytuacji związanej z wystąpieniem bakterii coli w gminnej sieci wodociągowej
 
 
Za wszelkie niedogodności i problemy przepraszamy!
 
Urząd Gminy Mogilany
 
 
 
 
 
 

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: