Menu

KOMUNIKAT W SPRAWIE WODY

Urząd Gminy Mogilany informuje, że z początkiem sierpnia doszło do stwierdzenia przez SANEPID niewielkiego zanieczyszczenia wody przez bakterie w kilku punktach wodociągu gminnego. W związku z tym Gmina zdecydowała się na niezwłoczną dezynfekcję całej sieci wodociągowej zasilanej z wodociągów w Skawinie.

W wyniku dezynfekcji woda może mieć wyczuwalny zapach chloru. Zawartość chloru w wodzie będzie na poziomie dopuszczonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Prace będą trwały od 12 do 22 sierpnia 2018 r. i będą wykonywane przez specjalistyczną firmę, wykonującą czyszczenie  sieci dla wielu gmin w Polsce.  

W tej chwili woda zdatna jest do spożycia po przegotowaniu. Do innych celów wodę można używać bez obaw. Na bieżąco o całej sprawie informowany jest Powiatowy Inspektor Sanitarny („Sanepid”).

Równocześnie Urząd Gminy apeluje o oszczędzanie wody i nie używanie jej do zbędnych potrzeb. Przerwy w dostawie wody spowodowane są jedynie zwiększonym poborem wody w upalne dni. Napełnianie basenów i podlewanie trawników powoduje, że wody brakuje dla innych mieszkańców.
 
Informujemy również, że powyższy komunikat zostanie odczytany w Parafiach na mszach świętych w najbliższą niedzielę tj. 12 sierpnia br.
 
 
Urząd Gminy Mogilany
 
 
 
 
 
 

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: