Menu

Narodowy Bieg Stulecia - V Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany !!!

Miłośników biegania zapraszamy do udziału w Narodowym Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr -V Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany w dniu 11 listopada 2018 godz. 11.11. Tradycyjnie organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z CKiS w Skawinie, Gminą Skawina, Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie i Szkołą Podstawową w Mogilanach. Bieg odbędzie się na terenie dwóch sąsiadujących Gmin Skawina i Mogilany. Wyjątkowość projektu polega na organizacji 11 listopada 100 biegów niepodległości w 100 miastach-organizatorach. Wszyscy uczestnicy pobiegną w jednakowych koszulkach, otrzymają jednakowe medale i dyplomy oraz wystartują o godz. 11:11. Oczywiście nie może zabraknąć w gronie miast-organizatorów Skawiny i Mogilan, dlatego postanowiliśmy włączyć V Górski Bieg Niepodległości Skawina –Mogilany do tej elitarnej grupy.
Punktualnie o godz. 11.11 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy wyruszą na trasę z ul. Witosa przed SP nr 6 w Skawinie a celem będzie Rynek w Mogilanach. Trasa biegu bardzo urozmaicona, średnio-trudna, nawierzchnia asfaltowa 100%, długość 8km, różnica wzniesień 170m. W ramach biegu odbędą się również IV Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego (ziemskiego) w Biegu Górskim. Uczestnicy podążający w kierunku mety w Mogilanach, najwyższego punktu w okolicy będą mieli okazję podziwiać piękną panoramę Krakowa a nawet Tatr w przypadku dobrej widoczności. Dla uczestników organizatorzy jak zawsze w Skawinie przygotowali atrakcyjne pakiety startowe i nagrody. Najlepsi w kategoriach open otrzymują nagrody finansowe, puchary a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe oraz puchary. Cenne nagrody w kategorii Grand Prix Skawiny tj. dla uczestników Biegu Skawińskiego, Pokonaj Focha i Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany (liczy się suma czasów). Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem biorą udział w losowaniu licznych nagród: Telewizora LED 40-43” oraz 2 wycieczek 3 –dniowych do Pragi.
Biuro zawodów na starcie w Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie ul. Witosa 4. Organizator zapewnia transport bagażu osobistego uczestników biegu, ze startu na metę (Skawina- Mogilany) zapakowanego w ponumerowane worki otrzymane wraz z pakietem startowym oraz przewóz uczestników w kierunku przeciwnym po zakończeniu imprezy tj. Mogilany - Skawina na miejsce startu (parking). Parking dla zmotoryzowanych na terenie SP nr 6 ul. Witosa 4, wjazd od ul. Bukowskiej.
Biuro zawodów na mecie, przebieralnie, ciepły posiłek oraz zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mogilanach ul Św. Bartłomieja 16/1.
Serdecznie zapraszamy 11 listopada do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona.
Zapraszamy na stronę internetową : www.mogilany.biegskawina.pl
Zawody obsługuje firma Datasport.
PROGRAM IMPREZY: 11 listopada (niedziela)
8.00 – 10.50 – odbiór pakietów startowych, numerów startowych, przyjmowanie
worków z odzieżą do depozytu
11.00 – odjazd samochodu z bagażem zawodników w kierunku mety w Mogilanach
11.11 – start do biegu
13.10 – zakończenie imprezy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród ( SP w Mogilanach)
14.00 – przewóz uczestników biegu w kierunku Skawiny (parking przy SP nr 6)
Projekt organizowany przy wsparciu finansowym:
Gminy Skawina, Gminy Mogilany, Województwa Małopolskiego i Powiatu Krakowskiego.
 

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: