Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czym są ciasteczka?
Menu

Śladami SBK - nasze gminy pełne tajemnic

Poniżej informacja o projekcie zrealizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy w Konarach przy wsparciu Szkoły Podstawowej: 
 
Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w wydarzeniu współorganizowanym przez Stowarzyszenie Blisko Krakowa. Nadrzędnym celem projektu była promocja lokalnej kultury i dziedzictwa. Chcieliśmy, aby przebieg wydarzenia rozbudził w dzieciach ciekawość otaczającego świata i uświadomił, jak wiele niesamowitych historii kryją miejsca w pobliżu których mieszkamy.

Projekt realizowany w ramach konkursu Patronat Skarby Blisko Krakowa podzielony był na trzy etapy.

Etap 1. Wielki test wiedzy o Skarbach Blisko Krakowa zorganizowany i przeprowadzony przez uczniów klasy III. Zwycięzcy konkursu mogli wziąć udział w wycieczkach, odkrywając tajemnice miejsc położonych w okolicy Krakowa.

Etap 2. Wycieczka do parku w Mogilanach – „W odwiedzinach u Wawrzyńca Spytka Jordana”.
Tu odbyła się gra terenowa, dzięki której dzieci poznały wiele interesujących szczegółów dotyczących Dworku w Mogilanach i okalającym go parku. Po zrealizowaniu zadań dzieci uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich.

Etap 3. Wycieczka do Doliny Mnikowskiej – „Szumi dokoła las – spacer Doliną Mnikowską”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z urokami innych gmin, wchodzących w skład LGD Blisko Krakowa. Po spacerze, dzięki Panu Sławomirowi Kącikowi, radnemu gminy Liszki-Mników, dzieci mogły poznać legendy i ciekawostki związane z doliną.
 
UKS1

Godziny pracy Urzędu Gminy

- poniedziałek: 8.00 - 16.00
- wtorek - piątek: 7.00 - 15.00


Kontakt

Urząd Gminy Mogilany
  • 32-031 Mogilany, Rynek 2.
  • telefon stacjonarny (centrala):  12 270 10 13
  • faks:  12 270 16 77

Sekretariat: